Menu główne

Czego szukasz?

  IKE - Indywidualne Konto Emerytalne

  Zbuduj prywatną emeryturę odkładając pieniądze na IKE z funduszami w Polsce.

  Sprawdź

  IKZE - Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

  Z IKZE pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Odkładasz pieniądze na przyszłość i co roku zmniejszasz swój PIT. I pożytecznie. I przyjemnie.

  Sprawdź
  Artykuły

  Artykuł

  Jak obliczyć emeryturę?

  26.10.2023 | 5 min czytania

  Nawet jeśli ten temat wydaje Ci się bardzo odległy i mało interesujący, warto poświęcić kilka minut na to, żeby o emeryturze wiedzieć więcej.

  Przeczytaj
  Artykuły

  Artykuł

  Nowe limity IKE i IKZE w 2024 r.

  16.12.2023 | 10 min czytania

  Dowiedz się ile wynoszą limity wpłat na IKE i IKZE w 2024 roku.

  Przeczytaj

  TFI (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych) 

  Instytucja, która powstała w celu organizowania i zarządzania funduszami inwestycyjnymi swoich klientów. Zarządzający TFI mają za zadanie zmniejszać ryzyko utraty kapitału klientów, pomagać im w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych oraz zmniejszać koszty inwestycyjne. Nazwą TFI mogą się posługiwać jedynie te firmy, które działają zgodnie z ustawą o funduszach inwestycyjnych. Odpowiedni status jest im przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego. O taki status mogą się ubiegać wyłącznie spółki akcyjne, które są zarejestrowane w Polsce.

  TFI podlegają stałej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, a ich działalność jest regulowana przepisami prawa. Aktywa funduszy są bezpiecznie przechowywane w banku, a zarządzaniem nimi zajmują się specjaliści posiadający niezbędne kwalifikacje, umiejętności i specjalne licencje. Fundusze charakteryzują się wysoką płynnością, większą od lokat bankowych, a podobną do kont oszczędnościowych.